Meditace
Meditación
Meditation
Sahadža
Sahaja
Sahaj'

Prosím, vyplňte své přihlašovací údaje:

Jméno:
Heslo:
Vytvořit účetZapomněl jsem heslo

Šrí Mátadží Nirmala Dévi

Šrí Mátadží Nirmala Déví se narodila 21. března 1923 v Maharáštře.  Od narození v sobě měla dar, o kterém věděla, že musí předat lidstvu. Se svou rodinou se aktivně podílela v boji za nezávislost Indie. Navštěvovala také ašrám Mahátmy Gándhího, který v ní spatřoval mimořádnou bytost.

5. května roku 1970 meditovala u moře, smutná nad tím, co se ve světě děje. V jedné chvíli pocítila, jak se v ní zvedá vlna blaženosti a jak se otevírá sedmé energetické centrum Sahasrára, které je všem lidem schopné dát dar seberealizace, poznání svého opravdového já. Věděla, že nadešel čas rozšířit své vědomosti, jak jen to bude možné. Se skupinou lidí začala cestovat po celém světě. Kam přijela, tam se plnily největší sály k prasknutí, tam mluvila o své vizi a otevírala Sahasráry stovek tisícům lidí, kterým tento zážitek měnil život k lepšímu.

Od roku 1970 uskutečnila stovky veřejných programů a okolo šesti tisíc proslovů. Za nic z toho nechtěla peníze. Říkala, že nemůžeme platit za něco, co už naše je, jen o tom ještě nevíme. Ve věku osmdesáti sedmi let zemřela v Janově v Itálii, kdy za sebou zanechala tisíce následovníků po celém světě, o které pečovala s velikou láskou, jako jejich vlastní matka.

Více informací:

Nirmala
MEDITAČNÍ CENTRUM • Lipanská 4 • Praha 3